Fevral ayının 2-də İtaliya Sandro Teti Editore Nəşriyyat evinin direktoru cənab Sandro Domenico Teti Azərbaycan Milli Kitabxanasında olmudur. Görüşdə məqsəd Azərbaycan Milli Kitabxanasını hər il İtaliyanın Turin şəhərində keçirilən beynəlxalq kitab sərgi yarmarkasında iştirakını təmin etmək idi.
Sərgi yarmarka haqqında ətraflı məlumat verən cənab Teti hər il keçirilən bu beynəlxalq kitab sərgisinin əhəmiyyətindən geniş bəhs etmişdir. Görüş zamanı Milli Kitabxananın direktoru prof. Kərim Tahirov Azərbaycan Milli Kitabxanasının sərgi yarmarkaya dəvət olunmasını yüksək qiymətləndirmiş və may ayının 14-də rəsmi açılışı olacaq sərgi yarmarkada Azərbaycanı tanıtmaq məqsədilə bu işdə əlindən gələni əsirgəməyəcəyini bildirmişdir.
Görüşdə M.F.Axundzadə adına Azərbaycan Milli Kitabxanası və İtalya Sandro Teti Editore Nəşriyyat evi arasında əməkdaşlıq barədə qarşılıqlı Müqavilə imzalanmışdır. Müqavilənin şərtlərinə əsasən Sandro Teti Editore Nəşriyyat evi 2015-ci il Beynəlxalq Turin Kitab Yarmarkasında Azərbaycan Milli Kitabxanasını təmsil edən Azərbaycan təmsilçilərinə “Xüsusi qonaq ölkə” qismində 50 m2 ekspozisiya sahəsi ayrılması və sərgi çərçivəsində bir sıra tədbirlərin, o cümlədən kitab təqdimatlarının keçirilməsi işinin təşkil edəcəkdir. Təşkilati məsələlər və Milli Kitabxana adından Turin kitab yarmarkasının rəhbərliyi ilə əlaqə yaradacaqdır. Cənab Teti “Xüsusi qonaq ölkə” kimi Azərbaycanın qeydiyyatını aparacaq, bütün məsələləri idarə edəcək, Azərbaycan tərəfinin yerləşəcəyi sahənin alınması ilə məşğul olacaq, 2 nümayəndəni bu işlərə cəlb edəcək və tədbir zamanı Yarmarkada Azərbaycan Respublikası nümayəndə heyətini rus və ingilis dilli köməkçilərlə təmin edəcəyini bildirmişdir.
K.Tahirov Turin sərgi yarmarkasında 300-dən artıq kitabla iştirak edəcəyimizi, sərginin davam edəcəyi 4 gün müddətində Azərbaycan haqqında filmin nümayiş olunacağını, 3 yeni kitabın təqdimatının keçiriləcəyini, tədbir zamanı Azərbaycanın mədəniyyəti, incəsənəti, turizmi, mətbəxi, idmanı və s. haqqında kitabların və bukletlərin paylanacağını bildirmişdir. Söhbət zamanı cənab Teti bildirmişdir ki, məşhur rus musiqiçisi Mstislav Rostropoviçin və tanınmış sovet fiziki, Nobel mükafatçısı Lev Davidoviç Landaunun Bakıda döğulmaları haqqında italyanlarda heç bir məlumat yoxdur. Kərim Tahirov onların yaşadıqları evlərin qarşısında qoyulmuş barelyeflərin şəkillərini və video görüntülərini də gətirəcəklərini bildirmişdir.
Cənab Teti hazırlıq işlərinə başlamaq üçün mart ayında baş tutacaq növbəti görüşdə Azərbaycan üçün ayrılmış ərazinin sxemini gətirəcəyini bildirmişdir.

On 2 February  the director Sandro Teti Editore publishing house Mr Sandro Domenico Teti was in Azerbaijan National Library. The aim of the meeting was to provide Azerbaijan participation in annual International Book Exhibition Fair held Italy, Turin.
Speaking detailed about the book exhibition Mr Teti talked about the importance of this annual international book fair. During the meeting the director of National Library prof. Karim Tahirov appreciated the invitation of Azerbaijan National Library to exhibition fair, and noted that he will do his best in order to promote Azerbaijan in exhibition fair will be opened on May 14.
The Mutual Agreement on Cooperation was signed between Azerbaijan National Library named after M.F.Akhundov and Sandro Teti Publishing House. Under the terms of agreement Sandro Teti Editore Publishing House will arrange  the  exposition area of 50 m2 to Azerbaijan representatives who represent Azerbaijan National Library in 2015 International Turin Book Fair as a “special guest country” and within the exhibition some events will be organized especially book presentations. On behalf of National Library will make contact with management with Turin Book Fair for the organization matters. Mr. Teti will register Azerbaijan as a “Special Guest Country”, manage all problems, deal with the purchase of the area where Azerbaijan side is going to be located, 2 representatives will be involved in this work, during event at the Fair they will provide Azerbaijan Republic delegation with Russian and English speaking assistants.
K. Tahirov notified that we will participate at Fair more than 300 books, The movie will be shown about Azerbaijan during the lasting 4 days of the Fair, 3 new books will be presented, books and booklets about Azerbaijan culture, art, tourism, cuisine, sport and etc. will be handed out during event. During conversation Mr Teti mentioned that the Italians didn`t have any information about the notable peoples such as outstanding Russian musician Mstislav Rostropovich, well-known Soviet physicist, Nobel Laureate Lev Davidovich Landaun their birth place was in Baku. Karim Tahirov ensured that they will bring with themselves the photos and video footages of bas-relief put in front of their houses.
In order to start preparatory work Mr. Teti will bring with him the scheme of area allocated for Azerbaijan in the next meeting that will be held in May