Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Milli Kitabxana tərəfindən Nazim Hikmətin həyat və yaradıcılığından ibarət “Türk dünyasının Nazim Hikməti” başlığı altında kitab sərgisi açılmışdır.
07-03-2016
Martın 4-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyi və Bakı Yunus Emre İnstitutunun təşkilatçılığı ilə türk dünyasının böyük şairi Nazim Hikmətin xatirəsinə həsr olunmuş “Nazim Hikməti anma gecəsi” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Kitabxana tərəfindən Nazim Hikmətin həyat və yaradıcılığından ibarət “Türk dünyasının Nazim Hikməti”  başlığı altında kitab sərgisi açılmışdır. Sərgidə şairin Azərbaycan və xarici dillərdə kitabları, haqqında yazılmış kitablar sərgilənmişdir.

На Международном Центре Мугама Национальная Библиотека представила книжную выставку «Назым Хикмет – поэт тюркского мира», посвященную жизни и творчеству поэта Назыму Хикмету.
07-03-2016
4 марта в Международном Центре Мугама состоялся “Вечер памяти Назыма Хикмета», посвященный великому поэту тюркского мира Назыму Хикмету. Мероприятие было организовано Министерством Культуры и Туризма Азербайджанской Республики, Союзом Писателей Азербайджана и Институтом Юнуса Эмре в Баку.
На мероприятии Национальная Библиотека представила книжную выставку «Назым Хикмет – поэт тюркского мира», посвященную жизни и творчеству поэта. На выставке были представлены книги на азербайджанском, русском и иностранных языках.