Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Milli Kitabxana tərəfindən Nazim Hikmətin həyat və yaradıcılığından ibarət “Türk dünyasının Nazim Hikməti” başlığı altında kitab sərgisi açılmışdır.
07-03-2016
Martın 4-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyi və Bakı Yunus Emre İnstitutunun təşkilatçılığı ilə türk dünyasının böyük şairi Nazim Hikmətin xatirəsinə həsr olunmuş “Nazim Hikməti anma gecəsi” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Kitabxana tərəfindən Nazim Hikmətin həyat və yaradıcılığından ibarət “Türk dünyasının Nazim Hikməti”  başlığı altında kitab sərgisi açılmışdır. Sərgidə şairin Azərbaycan və xarici dillərdə kitabları, haqqında yazılmış kitablar sərgilənmişdir.

A book exhibition consisting of Nazim Hikmat’s life and work, under the title “Nazim Hikmat of Turkic world” was opened in the International Mugham Center by the National Library
07-03-2016
On March 4, an event named “Commemoration ceremony for Nazim Hikmat” dedicated to honor of the great poet of Turkic world Nazim Hikmat was held in the International Mugham Center by the organization of the Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Writers’ Union and Baku Yunus Emre Institution.
In the event, a book exhibition under the title “Nazim Hikmat of Turkic world” consisting of Nazim Hikmat’s life and work was opened by the National Library. At the exhibition, the poet’s books in Azerbaijani and foreign languages, and books written about him were on display.