Bu gün Azərbaycan Milli Kitabxanasında yeni yaradılan Türk Dünyası Milli Kitabxanaları Birliyinin təşkilati məsələləri müzakirə olunub.
Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru professor Kərim Tahirovun yeni yaradılan Türk Dünyası Milli Kitabxanaları Birliyinə sədrliyi təklif edilib və yekdilliklə Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov Türk Dünyası Milli Kitabxanaları Birliyinin sədri seçilib.
Eyni zamanda Birliyin idarəedici orqanı olan Direktorlar Şurası da yaradılıb və Birliyin növbəti iclasının gələn ilin martında Türkiyənin Ankara şəhərində keçirilməsi qərara alınıb.

Сегодня в Азербайджанской Национальной библиотеке были обсуждены организационные вопросы недавно созданного Объединения национальных библиотек тюркского мира.
Было предложено назначить директора Азербайджанской Национальной библиотеки профессора Керима Тахирова председателем Объединения директоров национальных библиотек тюркоязычных стран, и он единогласно был избран на эту должность.
В то же время был создан и Управляющий орган Объединения — Совет директоров, а также принято решение провести очередное заседание Объединения в марте следующего года в городе Анкара Турецкой Республики.