Türkiyə Milli Kitabxanasının dairə başkanı Ender Güngör Azərbaycan Milli Kitabxanasında olub
Bakı Konqres Mərkəzində “Sülh və qlobal təhlükəsizlik naminə dialoq” mövzusunda VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun iştirakçısı, Türkiyə Milli Kitabxanasının dairə başkanı Ender Güngör Azərbaycan Milli Kitabxanasında olub.
Qonağı Azərbaycan Milli Kitabxanasının Elmi işlər və Kitabxana-informasiya xidməti üzrə direktor müavini, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Ədibə İsmayılova qəbul edib.
Qonağı salamlayan direktor müavini Türkiyə Milli Kitabxanası ilə qarşılıqlı əlaqələrdən söz açıb. Bildirilib ki, iki qardaş ölkənin Milli Kitabxanaları arasında əlaqələrin genişlənməsi böyük əhəmiyyət kəsb edir.
Söhbət zamanı qarşılıqlı layihələrin, təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi təklifləri irəli sürülüb.

Ender Güngör, head of the National Library of Türkiye, visited the National Library of Azerbaijan
Participant of the VI World Intercultural Dialogue Forum on "Dialogue for peace and global security" at the Baku Congress Center, head of the Turkish National Library, Ender Güngör visited the National Library of Azerbaijan.
The guest was received by Adiba Ismayilova, PhD in History, Deputy Director for Scientific Affairs and Library-Information Service of the National Library of Azerbaijan.
Welcoming the guest, the deputy director talked about mutual relations with the National Library of Türkiye. It was stated that the expansion of relations between the National Libraries of the two brotherly countries is of great importance.
During the conversation, proposals were put forward to implement mutual projects and experience exchange.