Fevral ayının 17-də Polşanın antiplagiat kompaniyasının prezidenti Sebastyan Kavçinski və Bakı ofisinin direktoru Əli Təhməzov Azərbaycan Milli Kitabxanasında olmuşlar. Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov qonaqları salamlayaraq Milli kitabxana haqqında, onun elektron resursları barədə qonaqlara məlumat vermişdir.
Kompaniya haqqında məlumat verən cənab Kavçinski bildirmişdir ki, 2002-ci ildən fəaliyyət göstərən kompaniya Moldova, Almaniya, Rumıniya, Polşa və digər Avropa ölkələrində, cənubi Amerikada fəaliyyət göstərir və 200-dən artıq müştərisi vardır.
Azərbaycanın onlar üçün çox maraqlı ölkə olduğunu vurğulayan cənab Kavçinski burada da fəaliyyət göstərməyi düşündüyünü bildirmişdir. Antiplagiat kampaniya artıq Azərbaycanda Ali Attestasiya Komissiyası, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası, Təhsil Nazirliyi və bir neçə ali təhsil ocaqlarının rəhbərləri ilə görüşmüş və antiplagiatlıq üzrə Azərbaycanın milli proqramlarını təklif etmişlər. Kampanıyanın hazırladığı proqramlar təhsil müəssisələrində, nəşriyyatlarda, kitabxanalarda intellektual mülkiyyətin qorunmasına, sənədlərdə plagiat faylların aşkar olunmasına xidmət edir. Proqramlar hər hansı dildə plagiatı müəyyən etmək imkanına malikdir.
Görüşün sonunda cənab Tahirov proqramla ətraflı tanış olacağını, proqramların Azərbaycan Milli Kitabxansı üçün əhəmiyyətini araşdıracağını bildirmişdir.

The President of anti-plagiarism company Sebastian Kavcinski and the director of Baku office Ali Tehmezov was in Azerbaijan National Library
17-02-2015
The President of anti-plagiarism company Sebastian Kavcinski and the director of Baku office Ali Tehmezov was in Azerbaijan National Library on February 17. The director of Azerbaijan National Library, professor Kerim Tahirov greeted the guests and began to talk about National Library, its electronic resources.
Speaking about the company mister Kavcinski stated that operating since 2002 the company has been functioning in Moldova, Germany, Romania, Poland and some other European countries, in south America, and has more than 200 customers.
Mister Kavcinski stressed that Azerbaijan is very interesting country for them, and they would like to operate here.
Anti-plagiarism Company met with Higher Attestation Commission in Azerbaijan, The State Student Admission Commission, The Ministry of Education, and some managers of higher education institutions and suggested Azerbaijan National software on anti-plagiarism.
Software made by this company serves to protect the property and to find out plagiarism on files in educational institutions, publishing houses, libraries.The software has the ability to define plagiarism in any language.
At the end of the meeting Mister Tahirov notified that he will survey the software thorough and will look at the importance of it for Azerbaijan National library.