Milli Kitabxanada xarici ölkələrin Milli Kitabxanaları tərəfindən IV Bakı Beynəlxalq Kitab sərgi-yarmarkasında nümayiş edilən kitabların ...
18-09-2015
Sentyabr ayının 18-də Milli Kitabxanada xarici ölkələrin Milli Kitabxanaları tərəfindən IV Bakı Beynəlxalq Kitab sərgi-yarmarkasında nümayiş edilən kitabların Azərbaycan Milli Kitabxanasına hədiyyə edilməsi mərasimi keçirilmişdir.
Tədbiri kitabxananın direktoru prof. Kərim Tahirov açaraq tədbir iştirakçılarının salamlamışdır. O, öz çıxışında sərgi yarmarkaya qatılan 10 xarici ölkənin milli kitabxanalarının nümayəndələrinə bir daha təşəkkür etmiş, sərgi yarmarkanın müvəffəqiyyətlə keçdiyini qeyd etmişdir.
Qonaqlar sərgi yarmarkada nümayiş etdirdikləri kitabları Azərbaycan Milli Kitabxanasına hədiyyə etdilər.

Presentation ceremony of books to the Azerbaijan National Library demonstrated in the IV Baku International Book Exhibition Fair by the National Libraries of foreign countries was held in the National Library.
18-09-2015
On September 18, presentation ceremony of books to the Azerbaijan National Library demonstrated at the IV Baku International Book Exhibition Fair by the National Libraries of foreign countries was held in the National Library.
Opening the event, director of the National Library professor Karim Tahirov welcomed the participants of the event. In his speech, he thanked again to the representatives of those 10 countries’ national libraries that participated in the exhibition fair, and noted that the exhibition passed successfully.