Milli Kitabxanada xarici ölkələrin Milli Kitabxanaları tərəfindən IV Bakı Beynəlxalq Kitab sərgi-yarmarkasında nümayiş edilən kitabların ...
18-09-2015
Sentyabr ayının 18-də Milli Kitabxanada xarici ölkələrin Milli Kitabxanaları tərəfindən IV Bakı Beynəlxalq Kitab sərgi-yarmarkasında nümayiş edilən kitabların Azərbaycan Milli Kitabxanasına hədiyyə edilməsi mərasimi keçirilmişdir.
Tədbiri kitabxananın direktoru prof. Kərim Tahirov açaraq tədbir iştirakçılarının salamlamışdır. O, öz çıxışında sərgi yarmarkaya qatılan 10 xarici ölkənin milli kitabxanalarının nümayəndələrinə bir daha təşəkkür etmiş, sərgi yarmarkanın müvəffəqiyyətlə keçdiyini qeyd etmişdir.
Qonaqlar sərgi yarmarkada nümayiş etdirdikləri kitabları Azərbaycan Milli Kitabxanasına hədiyyə etdilər.

18 cентября в Национальной Библиотеке состоялась церемония дарения книг, представленных Национальными Библиотеками иностранных государств на 4-й Бакинской Международной Книжной выставке-ярмарке
18-09-2015
18 cентября в Национальной Библиотеке состоялась церемония дарения книг, представленных Национальными Библиотеками иностранных государств на 4-й Бакинской Международной Книжной выставке-ярмарке.
В своем вступительном слове директор Национальной Библиотеки Керим Тахиров приветствовал гостей  и поблагодарил представителей национальных библиотек 10 иностранных держав, принимавших активное участие на выставке-ярмарке.