Milli Kitabxanada “İmzalı görüş” layihəsi çərçivəsində millət vəkili, yazıçı-publisist Aqil Abbasla görüş keçirilmişdir
22-04-2015
Aprel ayının 22-də Milli Kitabxanada Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycan Milli Kitabxanası və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Bilik Fondu ilə birgə Azərbaycan gənclərini və yeniyetmələrini kitabxanalara cəlb etmək məqsədilə “İmzalı görüş” layihəsi çərçivəsində millət vəkili, yazıçı-publisist Aqil Abbasla görüş keçirilmişdir.
Tədbiri Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov açaraq tədbir iştirakçılarını salamlamış, bu Layihənin əhəmiyyətinin mühümlüyünü qeyd etmişdir.
Sonra söz Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin Kitab dövriyyəsi və nəşriyyatlarla iş şöbəsinin müdiri Vaqif Quliyevə verilmişdir. Vaqif müəllim bugünki gənclərin kitaba, mütaliəyə münasibətindən danışmışdır.
Yazıçılar Birliyinin gənclərlə iş üzrə katibi, “525-ci qəzet”in baş redaktoru Rəşad Məcid, filol. elmləri doktoru, tənqidçi Vaqif Yusifli, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondunun  İnformasiya təminatı sektorunun məsləhətçisi Ramilə Qurbanlı da gənclərin mütaliəyə həvəsindən, onları mütaliəyə cəlb etməyin yollarından danışmışlar. Tədbirdə Aqil Abbasın “Dolu” romanı müzakirə olunmuş, oxucuların sualları müəllif millət vəkili, yazıçı-publisist Aqil Abbas tərəfindən cavablandırılmışdır.

Национальной библиотеке в рамках проекта «Встречи с авторами» и в целях привлечения в библиотеки молодежи и подростков состоялась встреча с народным депутатом, писателем-публицистом Агилем Аббасом
22-04-2015
22 апреля в Национальной библиотеке в рамках проекта «Встречи с авторами» и в целях привлечения в библиотеки молодежи и подростков состоялась встреча с народным депутатом, писателем-публицистом Агилем Аббасом. Мероприятие было организовано совместно с Министерством Культуры и Туризма и Фондом «Знание» при Президенте Азербайджанской Республики.
Мероприятие открыл директор Национальной Библиотеки, профессор Керим Тахиров. Он приветствовал гостей и подчеркнул важность подобных проектов.
Затем слово было предоставлено заведующему отделом издательства и Книжной печати Министерства Культуры и Туризма Вагифу Гулиеву. Вагиф-муаллим  подробно остановился на необходимости пропаганды книги в среде современной молодежи, ее популяризации.
Выступившие после: секретарь по работе с молодежью Союза Писателей Азербайджана, гл.редактор газеты «525», Рашад Меджид, доктор филологических наук, критик Вагиф Юсифли, завсектором информационного обеспечения фонда «Знание» Рамиля Гурбанлы говорили о важности привлечения молодежи в библиотеки, развитии культурного уровня населения.
Sonda gənc oxuculara Aqil Abbas tərəfindən imzalanmış 50 ədəd “Dolu”  romanı paylanılmışdır.
Затем молодым читателям были розданы 50 экземпляров романа Агиля Аббаса «Град» с автографом писателя.