11 noyabr tarixində Milli Kitabxanada 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamından irəli gələn vəzifələrin icrası və COP29-la bağlı Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tədbirlər planına əsasən Milli Kitabxanada “İqlim Dəyişikliyi” mövzusuna həsr olunmuş “Green World Solidarity Year” adlı elektron məlumat bazasının təqdimat mərasimi keçirilib.
Elektron məlumat bazasında “Official documents”, “International environmental conventions”, “Environmental policy in the Republic of Azerbaijan”, “Ecosystem in territories liberated from occupation”, “Idea public association”, “Green marathon”, “Ecological calendar”, “Ecosystem protection”, “Publications” və bir sıra materiallar tam mətnləri ilə nümayiş olunur.
Elektron məlumat bazası ilə tanış olmaq istəyənlər https://anl.az/el/emb/Yasil_Dunya_en/index.html linkindən istifadə edə bilərlər.

11 ноября в связи с выполнением задач, вытекающих из Распоряжения Президента Азербайджанской Республики об объявлении 2024 года «Годом солидарности во имя зеленого мира» и в соответствии с планом мероприятий Министерства культуры Азербайджанской Республики, принятых в связи с COP29, в Национальной библиотеке Азербайджана состоялась презентация электронной базы данных под названием «Green World Solidarity Year», посвященной теме «Изменение климата».
Электронная база данных состоит из разделов: «Official documents», «International environmental conventions», «Environmental policy in the Republic of Azerbaijan», «Ecosystem in territories liberated from occupation», «Idea public association», «Green marathon», «Ecological calendar», «Ecosystem protection», «Publications» и др. Отметим, что материалы в электронной базе данных представлены в полнотекстовой форме.
Желающие ознакомиться с электронной базой данных могут воспользоваться ссылкой https://anl.az/el/emb/Yasil_Dunya_en/index.html.