Fevral  ayının 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi kitabtoplama kampaniyasına AZƏRTAC–Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi də qoşuldu.
AZƏRTAC–Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin nümayəndələri Mədəniyyət Nazirliyinin və Milli Kitabxananın birgə təşkil etdiyi “İşğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün kitabtoplama kampaniyası”nın dağıdılmış kitabxanaların bərpa edilməsi istiqamətində vacib bir addım olduğunu qeyd etdi və 1829 nüsxə kitab, 595 nüsxə jurnal, 95 qəzet bağlamasını işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fonduna hədiyyə etdi.

The National Library continues the campaign to collect books for the collection of libraries in areas liberated from occupation
01-03-2023
On February 27, the Azerbaijan State News Agency - AZERTAC also joined the book collection campaign organized by the Ministry of Culture jointly with the National Library. A large-scale book collection campaign was organized to restore the book collections of libraries that operated until the early 1990s. in the previously occupied Azerbaijani territories. At present, these territories have been liberated from Armenian occupation as a result of a 44-day victorious war led by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
Representatives of the Azerbaijan State News Agency - AZERTAC noted that the “Campaign to collect books for the fund of libraries in the occupied territories”, organized by the Ministry of Culture and the National Library, is an important step towards the restoration of destroyed libraries. They donated 1829 copies of books, 595 copies of magazines and 95 newspapers to the library fund in the areas liberated from the occupation.