“Azərbaycanın görkəmli şəxsiyyətləri” seriyasından “Vilayət Quliyev” adlı biblioqrafiya nəşr edilib
Azərbaycan Milli Kitabxanasının “Azərbaycanın görkəmli şəxsiyyətləri” seriyasından hazırladığı növbəti biblioqrafiya ictimai-siyasi xadim, Azərbaycanın Bosniya və Herseqovinada fövqəladə və səlahiyyətli səfiri, tənqidçi, ədəbiyyatşünas, tərcüməçi, filologiya elmləri doktoru Vilayət Quliyevin anadan olmasının 70 illiyinə həsr edilib.
Təqdim edilən biblioqrafiyada 1969-2022-ci illəri əhatə edən zəngin material toplanıb. Vəsaitdə “Vilayət Quliyevin həyat və yaradıcılığının əsas tarixləri”, “Vilayət Quliyevin görkəmli şəxsiyyətlər haqqında fikirləri”, “Görkəmli şəxsiyyətlər Vilayət Quliyev haqqında” bölmələri, siyasətçinin elmi və ədəbi fəaliyyətinin məhsulu olan əsərləri, tərtib etdiyi, redaktoru olduğu, ön söz yazdığı kitablar, həmçinin həyat və yaradıcılığı haqqında materiallar öz əksini tapıb.
Biblioqrafiyada Vilayət Quliyevin dünyanın ən zəngin milli, dövlət və universitet kitabxanalarında mühafizə olunan nəşrləri də əhatə olunub. Materiallar Azərbaycan, rus və başqa dillər üzrə bölmələrə ayrılıb.
Biblioqrafik göstərici ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/down/V.Quliyev.pdf linkindən istifadə edə bilərlər.

A bibliography named "Vilayat Guliyev" was published from the "Prominent personalities of Azerbaijan" series
09-03-2023
The next bibliography prepared by the National Library of Azerbaijan from the series "Prominent personalities of Azerbaijan" is dedicated to the 70th anniversary of the birth of Vilayat Guliyev, a public and political figure, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to Bosnia and Herzegovina, critic, literary critic, translator, doctor of philological sciences.
The presented bibliography contains rich material covering the years 1969-2022. The materials include the sections "Main dates of Vilayat Guliyev's life and creativity", "Vilayat Guliyev's opinions about prominent personalities", "Prominent personalities about Vilayat Guliyev", works that are the product of the politician's scientific and literary activities, books compiled, edited and prefaced by him, as well as materials about his life and creativity have been reflected.
The bibliography includes Vilayat Guliyev's publications preserved in the world's richest national, state and university libraries. The materials are divided into sections for Azerbaijani, Russian and other languages.
Those who want to get acquainted with the bibliographic index can use the link http://anl.az/down/V.Guliyev.pdf.