20 oktyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət Flarmoniyasında Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan poeziyasının tanınmış nümayəndəsi, Respublika Dövlət mükafatı laureatı, Xalq şairi Hüseyn Arifin (Hüseyn Camal oğlu Hüseynzadə) anadan olmasının 90 illik yubiley tədbiri keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Kitabxana tərəfindən “Hüseyn Arif-90” adlı kitab sərgisi açılmışdır. Sərgi dörd bölmədən ibarət idi: əsərləri, redaktə, tərtib və tərcümə etdiyi əsərlər, sözlərinə bəstələnmiş mahnılar və haqqında. Sərgidə xalq şairinin mətbuat səhifələrində çap olunmuş məqalələri də öz əksini tapmışdır. Sərgi tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.

The jubilee event on 90th anniversary of National Poet Huseyn Arif (Huseyn Huseynzade Jamal ) was held at Azerbaijan State Philharmony
20-10-2014
On 20 October in 2014 90th anniversary of the well-known representative of Azerbaijan poetry, State Prize laureate, National poet Huseyn Arif (Huseyn Huseynzade Jamal ) was held in Azerbaijan National Philharmony by the organization of The Culture and Tourism Ministry.
In Event the book exhibition entitled  “Huseyn Arif-90”  was opened by National Library. The exhibition consisted of four section: works, edited, compiled, translated works, song composed to his words. There  were also articles of national poet wrote which published in the pages  of the press. The exhibition was well recieved by participiants.