20 oktyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət Flarmoniyasında Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan poeziyasının tanınmış nümayəndəsi, Respublika Dövlət mükafatı laureatı, Xalq şairi Hüseyn Arifin (Hüseyn Camal oğlu Hüseynzadə) anadan olmasının 90 illik yubiley tədbiri keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Kitabxana tərəfindən “Hüseyn Arif-90” adlı kitab sərgisi açılmışdır. Sərgi dörd bölmədən ibarət idi: əsərləri, redaktə, tərtib və tərcümə etdiyi əsərlər, sözlərinə bəstələnmiş mahnılar və haqqında. Sərgidə xalq şairinin mətbuat səhifələrində çap olunmuş məqalələri də öz əksini tapmışdır. Sərgi tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.

20 октября 2014 года в Азербайджанской Государственной Филармонии по инициативе Министерства Культуры и Туризма состоялось торжественное юбилейное мероприятие, посвященное 90-летию народного поэта Азербайджана, известного представителя азербайджанской поэзии, лауреата Республиканской Государственной Премии Гусейна Арифа (Гусейна Джамал оглу Гусейнзаде).
Национальная Государственная Библиотека представила книжную выставку «Гусейн Ариф-90». Выставка состояла из 4-х частей: произведения, редакция, переводы, песни на слова поэта и произведения о нем. Выставка была встречена с большим одобрением и интересом...