Fevralın 14-ü Beynəlxalq kitab bağışlama günüdür.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq kitab bağışlama günü” (“International Book Giving Day”) 2012-ci ildə ABŞ-da tanınmış uşaq kitabı saytı -“Delightful Children’s”in yaradıcısı Emmi Brodmurun təşəbbüsü ilə irəli sürülüb və ötən müddətdə sosial şəbəkələr vasitəsilə dünyada geniş dəstək qazanıb.
Beynəlxalq kitab bağışlama günü  uşaqlara kitab bağışlayan və onlarda kitaba məhəbbət yaradan bütün insanları birləşdirən bir gündür.
“Beynəlxalq kitab bağışlama günü” münasibətilə  “Cahan” uşaq bagçasının balacaları Milli Kitabxananın qonağı olmuş, Milli Kitabxananın nəzdində fəaliyyət göstərən Açıq Kitabxanada “Beynəlxalq kitab bağışlama günü”nü qeyd etmişlər.
Balacalara kitab hədiyyə olunmuş, onlar da öz növbələrində Açıq Kitabxananın fonduna kitab hədiyyə  etmişlər. Müəllimə Fəttahova Nərmin xanım burada keçirtdikləri vaxtdan çox məmnun qalan balacalar adından Milli Kitabxananın rəhbərliyinə öz təşəkkürünü bildirmiş və uğurlar arzulamışdır.

14 февраля – Международный День дарения книги
Отметим, что Международный День дарения книги (“International Book Giving Day”) впервые появился в 2012 году по инициативе создательницы известного сайта детской книги - -“Delightful Children’s” Эмми Бродмур и в последние годы широко распространился в мире.
Празднование этого дня преследует целью пробудить у детей любовь к чтению, бережное отношение к книге, и в целом, является днем, объединяющим людей
В этот день гостями Азербайджанской Национальной Библиотеки стали малыши из детского сада «Джахан». Они отметили Международный День дарения книги в Открытой Библиотеке, действующей при Национальной Библиотеке.
Малышам были подарены книги. Дети также, в свою очередь, подарили книги фонду Открытой Библиотеки. Воспитательница Фатаххова Нармин ханум выразила глубокую признательность руководству Национальной Библиотеки за организацию такого праздника для детей.