Milli Kitabxanada “18 oktyabr – Dövlət Müstəqilliyi Günüdür” adlı kitab sərgisi açılıb
Oktyabrın 18-də Milli Kitabxanada Azərbaycanın Dövlət müstəqilliyini bərpa etməsinin 28-ci ildönümü münasibətilə “18 oktyabr – Dövlət Müstəqilliyi günüdür” adlı kitab sərgisi açılıb.
Sərgini Milli Kitabxananın direktor müavini Ədibə İsmayılova açaraq Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin tarixi haqqında geniş məlumat verib. Ədibə İsmayılova çıxışında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin uzaqgörən siyasəti və yüksək idarəçilik bacarığı sayəsində müstəqil Azərbaycan Respublikasının bu gün həm siyasi, həm də iqtisadi cəhətdən dünyanın qüdrətli dövlətlərindən birinə çevrildiyini, beynəlxalq miqyasda nüfuzlu dövlətlər sırasına qoşulduğunu söyləyib. Bildirib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi kursu, Azərbaycançılıq ideyaları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən layiqincə davam etdirilir.
Sərgidə Azərbaycanın dövlət müstəqilliyindən, Ulu Öndər Heydər Əliyevin dövlət quruculuğundakı xidmətlərindən bəhs edən Azərbaycan, rus, ingilis və digər dillərdə nəşr olunmuş kitablar, dövri mətbuat materialları nümayiş edilib.

Book exhibition entitled “18 October is the State Independence Day” was organized at the National Library
18-10-2019
On October 18, book exhibition entitled “18 October is the State Independence Day” was organized at the National Library on the occasion of 28th anniversary of the restoration of the State Independence of Azerbaijan.
Opening the event, Deputy Director of the National Library Adiba Ismayilova gave detailed information about the history of the state independence of Azerbaijan. In her speech, Adiba Ismayilova said that thanks to the far-sighted policy and high management skills of the great leader Heydar Aliyev, the independent Republic of Azerbaijan became one of the most powerful countries in the world, both politically and economically. Azerbaijan is among the most influential states in the world. She also mentioned that political activities of the national leader Heydar Aliyev and the ideas of Azerbaijaniism are duly continued by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The exhibition features books and periodicals in Azerbaijani, Russian, English and other languages about the state independence of Azerbaijan and contributions of the great leader Heydar Aliyev to the state building.