Milli Kitabxanada “18 oktyabr – Dövlət Müstəqilliyi Günüdür” adlı kitab sərgisi açılıb
Oktyabrın 18-də Milli Kitabxanada Azərbaycanın Dövlət müstəqilliyini bərpa etməsinin 28-ci ildönümü münasibətilə “18 oktyabr – Dövlət Müstəqilliyi günüdür” adlı kitab sərgisi açılıb.
Sərgini Milli Kitabxananın direktor müavini Ədibə İsmayılova açaraq Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin tarixi haqqında geniş məlumat verib. Ədibə İsmayılova çıxışında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin uzaqgörən siyasəti və yüksək idarəçilik bacarığı sayəsində müstəqil Azərbaycan Respublikasının bu gün həm siyasi, həm də iqtisadi cəhətdən dünyanın qüdrətli dövlətlərindən birinə çevrildiyini, beynəlxalq miqyasda nüfuzlu dövlətlər sırasına qoşulduğunu söyləyib. Bildirib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi kursu, Azərbaycançılıq ideyaları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən layiqincə davam etdirilir.
Sərgidə Azərbaycanın dövlət müstəqilliyindən, Ulu Öndər Heydər Əliyevin dövlət quruculuğundakı xidmətlərindən bəhs edən Azərbaycan, rus, ingilis və digər dillərdə nəşr olunmuş kitablar, dövri mətbuat materialları nümayiş edilib.

18 октября в Национальной библиотеке открылась книжная выставка под названием «18 октября - День Государственной Независимости», посвященная 28-й годовщине восстановления Государственной независимости Азербайджана. Во вступительной речи заместитель директора Национальной библиотеки Адиба Исмайлова подробно рассказала об истории государственной независимости Азербайджана. В своем выступлении Адиба Исмаилова отметила, что благодаря дальновидной политике и руководству общенационального лидера Гейдара Алиева независимая Азербайджанская Республика стала одним из самых влиятельных государств в мире, как в политическом, так и в экономическом отношении и вступила в ряды самых влиятельных государств мира. Также отметила, что политическая деятельность общенационального лидера Гейдара Алиева и идеи азербайджанства были должным образом продолжены Президентом Азербайджанской Республики господином Ильхамом Алиевым.
На выставке были представлены книги, периодические издания на азербайджанском, русском, английском и других языках о государственной независимости Азербайджана, о деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева.