Azərbaycanda 15 sentyabr tarixi Bilik günü kimi qeyd olunur. Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 21 avqust 2004-cü il tarixli fərmanına əsasən Azərbaycanın bütün təhsil müəssisələrində dərslərin 15 sentyabrdan başlanması qərara alınıb və beləliklə həmin gün Bilik Günü kimi qeyd olunmağa başlayıb. Bu münasibətlə Milli Kitabxananın əməkdaşları tərəfindən “15 Sentyabr Bilik Günü”adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə Azərbaycan təhsil sistemi, Azərbaycanda təhsil tarixi, təhsil siyasəti, təhsilin inkişaf strategiyası və s. mövzularda materiallar və fotolar təqdim olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/15_Sentyabr_Bilik_gunu/index.html linkindən istifadə edə bilərlər.

В Азербайджане 15 сентября отмечается День знаний. Согласно Указу Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 21 августа 2004 года занятия во всех образовательных учреждениях страны начинаются 15 сентября, и этот день отмечается как День знаний. По этому случаю, сотрудниками Национальной Библиотеки была подготовлена виртуальная выставка под названием «15 сентября - День знаний». На виртуальной выставке представлены материалы и фотографии на темы системы образования Азербайджана, истории образования страны, политики образования, стратегии развития образования.
Для ознакомления с виртуальной выставкой пользователи библиотеки могут воспользоваться предоставленной ссылкой: http://anl.az/el/vsb/15_Sentyabr_Bilik_gunu/index.html