Azərbaycanda 15 sentyabr tarixi Bilik günü kimi qeyd olunur. Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 21 avqust 2004-cü il tarixli fərmanına əsasən Azərbaycanın bütün təhsil müəssisələrində dərslərin 15 sentyabrdan başlanması qərara alınıb və beləliklə həmin gün Bilik Günü kimi qeyd olunmağa başlayıb. Bu münasibətlə Milli Kitabxananın əməkdaşları tərəfindən “15 Sentyabr Bilik Günü”adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə Azərbaycan təhsil sistemi, Azərbaycanda təhsil tarixi, təhsil siyasəti, təhsilin inkişaf strategiyası və s. mövzularda materiallar və fotolar təqdim olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/15_Sentyabr_Bilik_gunu/index.html linkindən istifadə edə bilərlər.

September 15 is celebrated as Knowledge Day in Azerbaijan. In accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan IlhamAliyev dated August 21, 2004, it’s decided to start classes in all educational institutions of Azerbaijan on September 15. Since then, September 15 is marked as Knowledge Day in Azerbaijan. In this regard, the staff of the National Library has prepared a virtual exhibition entitled “15 September is Knowledge Day”. The virtual exhibition contains books and photos on Azerbaijani education system, the history of education in Azerbaijan, education policy, education development strategy and etc.
For more information about the exhibition, please click on the link below: http://anl.az/el/vsb/15_Sentyabr_Bilik_gunu/index.html