Milli Kitabxana “Kitabxana-informasiya fəaliyyətində innovasiyalar və yeni əsrin çağırışları” mövzusunda Respublika Virtual Elmi Konfransında iştirak etdi.
09-06-2020
Bakı Dövlət Universitetinin Kitabxanaçılıq-informasiya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə 09 iyun 2020-ci il tarixində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “Kitabxana-informasiya fəaliyyətində innovasiyalar və yeni əsrin çağırışları” mövzusunda Respublika Virtual Elmi Konfransı keçirilib.
Virtual Elmi Konfransı giriş sözü ilə BDU-nun rektoru Elçin Babayev açmış və çıxışında xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin kitabxana quruculuğu sahəsində fəaliyyətindən, kitabxanalar üçün taleyüklü məsələlərin həllində əhəmiyyətli rol oynayan tarixi addımların atılmasından və bu gün kitabxana işinə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən göstərilən diqqət və qayğıdan bəhs etmişdir. Sonra Virtual Elmi Konfransında Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirovun, Kitabxanaçılıq-informasiya fakültəsinin dekanı, dosent Azad Qurbanovun, professor Şahlar Əsgərovun, AMEA-nın N.Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun direktor müavini, professor Əlizadə Əsgərlinin, BDU-nun “Nəşriyyat işi və Redaktə” kafedrasının müdiri, dosent Knyaz Aslanın, BDU-nun “Biblioqrafiyaşünaslıq” kafedrasının müdiri, dosent Nadir İsmayılovun, BDU-nun “Kitabxanaşünaslıq” kafedrasının müdiri, dosent Elçin Əhmədovun və digərlərinin mövzu üzrə məruzələri dinlənilmişdir.

The National Library took part in the Republican virtual scientific conference on “Innovations in library-information activity and challenges of the new century”
09-06-2020
Republican virtual scientific conference on “Innovations in library-information activity and challenges of the new century” organized by Baku State University and dedicated to the 97th anniversary of the birth of the National leader HeydarAliyev was held on June 9, 2020.
ElchinBabayev,Rector of Baku State University, opened the Virtual Scientific Conference and spoke about the activities of the National Leader HeydarAliyev in the field of library formation, the historic steps taken to solve the problems of libraries and the attention and care shown by the President of the Republic of Azerbaijan to library work today. Then, Director of the National Library, professor KarimTahirov; Dean of the Library and information faculty, Associate professor Azad Gurbanov; professor ShahlarAsgarov; Deputy Director of ANAS Institute of Literature named after N.Ganjavi, professorAlizadeAsgarli; Head of “Publishing and editing” Department of  BSU, Associate Professor KnyazAslan; Head of “Bibliographic science” Department of BSU, Associate Professor Nadir Ismayilov; Head of “Library science” Department of BSU, Associate Professor ElchinAhamdov and othersmade a speech at the virtual scientific conference.