Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətindən gələn qonaqlar Milli Kitabxanada olub
İyunun 7-də Şimali Kipr Türkiyə Cümhuriyyətinin Bakı təmsilçisi Ufuk Turganer, Mədəniyyət Mərkəzinin direktoru Ceyhan Özyıldız və yazıçı Serkan Soyalan Milli Kitabxanada qonaq olub.
Görüş zamanı qonaqlara Milli Kitabxana haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, 5 milyondan artıq fondu olan Milli Kitabxana 80-ə yaxın ölkə ilə kitab mübadiləsi edir, 50-ə yaxın ölkə ilə memorandum imzalayıb.
Qeyd olunub ki, bu görüş Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə Şimali Kipr Kitabxanası arasında əlaqələrin genişlənməsində böyük rol oynayacaq və  əməkdaşlıq memorandumunun imzalanmasına zəmin yaradacaqdır.
Qonaqlar daha sonra Milli Kitabxana və kitabxana fondu ilə yaxından tanış olub, “Heydər Əliyev guşəsi”, “Beynəlxalq əməkdaşlıq zalı”, “Nadir kitablar və kitabxana muzeyi”, “Açıq Kitabxana” bölmələrində xatirə şəkili çəkdiriblər.
Görüşün sonunda qonaqlara Milli Kitabxana və Azərbaycan xalçaları haqqında kitablar, habelə digər kitablar hədiyyə edilib. Qonaqlar isə Milli Kitabxanaya Kiprlə bağlı kitablar hədiyyə ediblər.

The guests from the Turkish Republic of Northern Cyprus visited the National Library
On June 7, Ufuk Turganer, the Baku representative of the Turkish Republic of Northern Cyprus, Ceyhan Özyıldız, director of the Culture Center, and writer Serkan Soyalan visited the National Library.
During the meeting, the guests were informed about the National Library. It was reported that the National Library, which has more than 5 million funds, exchanges books with about 80 countries and has signed memorandums with about 50 countries.
It was noted that this meeting will play a major role in the expansion of relations between the National Library of Azerbaijan and the Northern Cyprus Library and will create a basis for signing a memorandum of cooperation.
Later, the guests got to know the National Library and the library fund, and took a commemorative photo in the "Heydar Aliyev Corner", "Hall of International Cooperation", "Rare Books and Library Museum", and "Open Library" sections.
At the end of the meeting, the guests were presented with books about the National Library and Azerbaijani carpets, as well as other books. The guests presented books about Cyprus to the National Library.