M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının əməkdaşları Milli Kitabxanada olublar
05-12-2022
Dekabrın 5-də Azərbaycan və Rusiya kitabxana forumu çərçivəsində M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının əməkdaşları Milli Kitabxanada olublar.
Qonaqlar kitabxana binası ilə tanış olmuş, Kitabxananın “Heydər Əliyev guşəsi”, “Beynəlxalq əməkdaşlıq zalı”, “Nadir kitablar və kitabxana muzeyi” bölmələrində xatirə şəkili çəkdiriblər.
Sonda qonaqlar Milli Kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirova M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının 100 illik yubiley medalını təqdim ediblər.
Milli Kitabxananın Elmi işlər və kitabxana-informasiya xidməti üzrə direktor müavini Ədibə İsmayılova qonaqlara “Azərbaycan Milli Kitabxanası: fotoalbom” kitabını və milli suvenir hədiyyə edib.

Employees of the All-Russian State Library of Foreign Literature named after M.I. Rudomino visited the National Library
December 05 2022
On December 5, employees of the All-Russian State Library of Foreign Literature named after M. I. Rudomino visited the National Library within the framework of the library forum of Azerbaijan and Russia.
The guests got acquainted with the library building and took a commemorative photo in the "Heydar Aliyev Corner", "Hall of International Cooperation", "Rare Books and Library Museum" sections of the Library.
In the end, the guests presented the 100th anniversary medal of the All-Russian State Library of Foreign Literature named after MI Rudomino to Professor Karim Tahirova, director of the National Library.
Adiba Ismayilova, deputy director of the National Library for scientific affairs and library-information service, presented the book "Azerbaijan National Library: photo album" and a national souvenir to the guests.