M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının əməkdaşları Milli Kitabxanada olublar
05-12-2022
Dekabrın 5-də Azərbaycan və Rusiya kitabxana forumu çərçivəsində M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının əməkdaşları Milli Kitabxanada olublar.
Qonaqlar kitabxana binası ilə tanış olmuş, Kitabxananın “Heydər Əliyev guşəsi”, “Beynəlxalq əməkdaşlıq zalı”, “Nadir kitablar və kitabxana muzeyi” bölmələrində xatirə şəkili çəkdiriblər.
Sonda qonaqlar Milli Kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirova M.İ.Rudomino adına Ümumrusiya Dövlət Xarici Ədəbiyyat Kitabxanasının 100 illik yubiley medalını təqdim ediblər.
Milli Kitabxananın Elmi işlər və kitabxana-informasiya xidməti üzrə direktor müavini Ədibə İsmayılova qonaqlara “Azərbaycan Milli Kitabxanası: fotoalbom” kitabını və milli suvenir hədiyyə edib.

Сотрудники Всероссийской государственной библиотеки иностранной литературы имени М. И. Рудомино посетили Национальную библиотеку Азербайджана
05-12-2022
5 декабря в рамках библиотечного форума Азербайджана и России сотрудники Всероссийской государственной библиотеки иностранной литературы имени М. И. Рудомино посетили Национальную библиотеку Азербайджана.
Гости посетили открывшийся в Национальной библиотеке памятный уголок, посвященный Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, «Зал международного сотрудничества», отдел «Редких книг и музея библиотеки» и сделали там памятное фото.
В завершение гости вручили директору Национальной библиотеки профессору Кериму Тахирову медаль, выпущенную к 100-летию Всероссийской государственной библиотеки иностранной литературы имени М.И. Рудомино.
Заместитель директора Национальной библиотеки по научной работе и библиотечно-информационному обслуживанию Адиба Исмайлова вручила гостям национальный сувенир и книгу под названием «Национальная библиотека Азербайджана: фотоальбом».