Mayın 15-dən 18-dək Azərbaycan Milli Kitabxanasının Treninq Mərkəzində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində olan Bakı şəhər Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərinin mütəxəssisləri üçün keçirilmiş KOHA Avtomatlaşdırılmış Kitabxana-İdarəetmə Sisteminin tətbiqi ilə əlaqədar növbəti treninqin müdavimlərinə sertifikatlar təqdim olunub.
4 günlük treninqdə Azərbaycan Respublikası Mədəniyət Nazirliyinin Bakı şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin Binəqədi, Qaradağ, Nərimanov, Nəsimi, Nizami, Sabunçu, Səbail, Suraxanı, Xətai, Xəzər, Yasamal rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərindən və M.Ə.Sabir adına Şəhər Kütləvi Kitabxanasından ümumilikdə 16 nəfər mütəxəssis iştirak edib.
Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru, prof. Kərim Tahirov iştirakçıları salamlayaraq KOHA Avtomatlaşdırılmış Kitabxana-İdarəetmə Sisteminin perspektivləri haqqında danışıb, treninqə qatılmış mütəxəssislərə işə başlamağı tövsiyə edib, onlara uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, treninq çərçivəsində müdavimlərə proqramın quruluşu, modulları, ayrı-ayrı bölmələri, ümumiyyətlə, bütün iş funksiyaları tədris olunub.

Certificates were presented to the participants of the next training held in the National Library in connection with the implementation of the KOHA Automated Library-Management System
18-05-2024
From May 15 to 18, at the Training Center of the National Library of Azerbaijan, certificates were presented to the participants of the next training on the application of the KOHA Automated Library Management System for specialists of the Centralized Library Systems of Baku under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
A total of 16 specialists from Binagadi, Garadag, Narimanov, Nasimi, Nizami, Sabunchu, Sabail, Surakhani, Khatai, Khazar, Yasamal District Centralized Library Systems of the Baku City Culture Department of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the City Public Library named after M.A. Sabir participated in the 4-day training.
Director of the National Library of Azerbaijan, prof. Karim Tahirov welcomed the participants and talked about the prospects of the KOHA Automated Library Management System, advised the specialists who participated in the training to start work, and wished them success.
It should be noted that within the framework of the training, the participants were taught the structure of the program, modules, individual sections, and in general, all work functions.