Mayın 15-dən 18-dək Azərbaycan Milli Kitabxanasının Treninq Mərkəzində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində olan Bakı şəhər Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərinin mütəxəssisləri üçün keçirilmiş KOHA Avtomatlaşdırılmış Kitabxana-İdarəetmə Sisteminin tətbiqi ilə əlaqədar növbəti treninqin müdavimlərinə sertifikatlar təqdim olunub.
4 günlük treninqdə Azərbaycan Respublikası Mədəniyət Nazirliyinin Bakı şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin Binəqədi, Qaradağ, Nərimanov, Nəsimi, Nizami, Sabunçu, Səbail, Suraxanı, Xətai, Xəzər, Yasamal rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərindən və M.Ə.Sabir adına Şəhər Kütləvi Kitabxanasından ümumilikdə 16 nəfər mütəxəssis iştirak edib.
Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru, prof. Kərim Tahirov iştirakçıları salamlayaraq KOHA Avtomatlaşdırılmış Kitabxana-İdarəetmə Sisteminin perspektivləri haqqında danışıb, treninqə qatılmış mütəxəssislərə işə başlamağı tövsiyə edib, onlara uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, treninq çərçivəsində müdavimlərə proqramın quruluşu, modulları, ayrı-ayrı bölmələri, ümumiyyətlə, bütün iş funksiyaları tədris olunub.

Участникам тренинга по внедрению Автоматизированной системы библиотечного управления KOHA, который проходил с 15 по 18 мая в Учебном центре Национальной библиотеки Азербайджана для специалистов Бакинской централизованной библиотечной системы, функционирующей при Министерстве культуры Азербайджанской Республики предоставлены сертификаты.
На 4-дневных тренингах приняли участие 16 специалистов с Централизованных библиотечных систем Бинагадинского, Гарадагского, Наримановского, Насиминского, Низаминского, Сабунчинского, Сабаильского, Сураханского, Хатаинского, Хазарского, Ясамальского районов города Баку, функционирующих при Министерстве культуры Азербайджанской Республики и с Городской публичной библиотеки имени М.А.Сабира.
Директор Национальной библиотеки Азербайджана, профессор Керим Тахиров приветствовал участников и рассказал о дальнейших перспективах Автоматизированной системы библиотечного управления KOHA и посоветовал специалистам, принявшим участие в тренинге, немедленно приступить к работе. Он пожелал участникам успехов в их дальнейшей деятельности.
В рамках тренинга участники ознакомились со структурой программы, модулями, отдельными разделами и в целом всеми рабочими функциями.