Milli Kitabxanada 20 Yanvar hadisələri ilə bağlı növbəti tədbir keçirilib
19 yanvar tarixində Milli Kitabxananın nəzdində fəaliyyət göstərən Açıq kitabxana-sərbəst mütaliə bölməsində 20 yanvar - Ümumxalq Hüzn Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə K. Kərimov adına 8 saylı tam orta məktəbin 4b, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c sinif şagirdləri  iştirak ediblər. Öncə faciə zamanı qətlə yetirilmiş insanların əziz xatirələri bir dəqiqəlik sükut ilə yad edilib. Tədbirin açılışında bölmənin müdiri Lalə Salahova 34 il əvvəl baş vermiş yanvar hadisələri haqqında şagirdlərə məlumat verib. Daha sonra məktəblilər xalqımızın tarixinə qəhrəmanlıq səhifəsi kimi yazılan 20 yanvar hadisəsi haqqında kitablarla tanış olub, şeirlər və hekayələr söyləyiblər.
Eyni zamanda Milli Kitabxananın əməkdaşları tərəfindən “20 Yanvar Ümumxalq hüzn günüdür” adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə mövzu ilə əlaqədar dövri mətbuat səhifələrində dərc olunan məqalələr, fotolar, Azərbaycan və digər dillərdə kitablar nümayiş olunur. Virtual sərgidə nümayiş olunan kitablar tam mətnləri ilə verilib.
Sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/20_Yanvar_Qan_yaddasimiz/index.htm linkindən istifadə edə bilər.

On January 19, an event dedicated to January 20 - National Day of Mourning was held in the Open library-free reading section operating under the National Library.
Students of 4b, 5b, 6a, 6c classes of full secondary school No. 8 named after K. Karimov participated in the event. First, the dear memories of the people who were killed during the tragedy were commemorated with a minute of silence. At the opening of the event, the head of the department Lala Salahova informed the students about the January events that happened 34 years ago. Later, the schoolchildren got acquainted with the books about the January 20 incident, written as a heroic page in the history of our nation, and told poems and stories.
At the same time, the staff of the National Library prepared a virtual exhibition called "January 20 is the National Day of Sadness". Articles, photos, books in Azerbaijani and other languages published in periodical press pages related to the topic are displayed in the virtual exhibition. The books displayed in the virtual exhibition were given with their full texts.
Those who want to get acquainted with the exhibition can use the link http://anl.az/el/vsb/20_Yanvar_Gan_yaddasimiz/index.htm.