Milli Kitabxana “Kamran Hüseynov-110” adlı ənənəvi sərgi təqdim edib
Dekabrın 15-də  Respublikamızın ictimai-siyasi həyatının fəal iştirakçısı kimi tanınan, çalışdığı bütün sahələrdə yüksək peşəkarlıq, fədakarlıq və təşkilatçılıq qabiliyyəti nümayiş etdirən, görkəmli dövlət və ictimai xadimi, tarix elmləri doktoru Kamran Hüseynovun anadan olmasının 110 ili tamam olur.
Kamran Əsəd bəy oğlu Hüseynov 1913-cü il dekabrın 15-də Qubadlı rayonunun Çərəli kəndində anadan olmuşdur. K.Hüseynovun xidmətləri dövlət tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. O, bir sıra orden və medallara layiq görülüb, eyni zamanda, müstəqil Azərbaycan Respublikasının ali mükafatı – “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib.
Milli Kitabxanada dövlət xadimi Kamran Hüseynovun anadan olmasının 110 illiyi münasibətilə “Kamran Hüseynov-110” adlı ədəbiyyat sərgi təşkil edilib.
Sərgidə Kamran Hüseynovun Azərbaycan və rus dillərində nəşr olunmuş əsərləri, haqqında materiallar və rəsmi sənədlər nümayiş olunur.

В Национальной библиотеке представлена традиционная выставка под названием «Кямран Гусейнов-110»
15 декабря исполняется 110-лет со дня рождения выдающегося государственного и общественного деятеля, доктора исторических наук, активного участника общественно-политической жизни нашей Республики Кямрана Гусейнова, прославившегося высокими организаторскими способностями, профессионализмом и самоотверженностью.
Кямран Асад бек оглу Гусейнов родился 15 декабря 1913 года в селении Черали Губадлинского района. Заслуги К.Гусейнова были высоко оценены государством. Он был удостоен высшей награды независимой Азербайджанской Республики – Ордена «Шохрат», а также ряда других орденов и медалей.
По случаю 110-летия со дня рождения выдающегося государственного деятеля Кямрана Гусейнова в Национальной библиотеке организована выставка под названием «Кямран Гусейнов-110».
На выставке представлены труды Кямрана Гусейнова на азербайджанском и русском языках, материалы, написанные о нем, а также официальные документы.