Milli Kitabxana “Kamran Hüseynov-110” adlı ənənəvi sərgi təqdim edib
Dekabrın 15-də  Respublikamızın ictimai-siyasi həyatının fəal iştirakçısı kimi tanınan, çalışdığı bütün sahələrdə yüksək peşəkarlıq, fədakarlıq və təşkilatçılıq qabiliyyəti nümayiş etdirən, görkəmli dövlət və ictimai xadimi, tarix elmləri doktoru Kamran Hüseynovun anadan olmasının 110 ili tamam olur.
Kamran Əsəd bəy oğlu Hüseynov 1913-cü il dekabrın 15-də Qubadlı rayonunun Çərəli kəndində anadan olmuşdur. K.Hüseynovun xidmətləri dövlət tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. O, bir sıra orden və medallara layiq görülüb, eyni zamanda, müstəqil Azərbaycan Respublikasının ali mükafatı – “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib.
Milli Kitabxanada dövlət xadimi Kamran Hüseynovun anadan olmasının 110 illiyi münasibətilə “Kamran Hüseynov-110” adlı ədəbiyyat sərgi təşkil edilib.
Sərgidə Kamran Hüseynovun Azərbaycan və rus dillərində nəşr olunmuş əsərləri, haqqında materiallar və rəsmi sənədlər nümayiş olunur.

On December 15, the 110th anniversary of the birth of Kamran Huseynov, an outstanding state and public figure, doctor of historical sciences, who is known as an active participant in the social and political life of our Republic, demonstrated high professionalism, dedication and organizational ability in all the fields he worked in.
Kamran Asad Bey oglu Huseynov was born on December 15, 1913 in Cherali village of Gubadli district. K. Huseynov's services were highly appreciated by the state. He was awarded a number of orders and medals, at the same time, he was awarded the highest award of the independent Republic of Azerbaijan - the Order of Glory.
A literary exhibition called "Kamran Huseynov-110" was organized in the National Library on the occasion of the 110th anniversary of the birth of the statesman Kamran Huseynov.
Kamran Huseynov's works published in Azerbaijani and Russian languages, materials about him and official documents are displayed in the exhibition.