Yanvarın 30-da Macarıstanın “Arcanum” firmasının icraçı direktoru Elöd Biszak Milli Kitabxanada olub. Görüş zamanı qonağa Milli Kitabxana və kitabxanada həyata keçirilən dijitallaşdırma işi haqqında ətraflı məlumat verilib. Qeyd edilib ki, kitabxanada 2008-ci ildən etibarən müstəqil şəkildə 1 milyondan artıq resurs dijitallaşdırılıb. 2020-ci ildə Milli Kitabxana “Azərbaycanda milli elektron kitabxana” layihəsini irəli sürüb, lakin müəllif hüquqlarının qorunması səbəbilə bu layihə həyata keçirilməyib.
Görüşün sonunda qonağa Milli Kitabxana və Azərbaycan xalçaları haqqında kitablar, habelə Azərbaycanın tarixi və mədəniyyət abidələrinin xəritəsi hədiyyə edilib.

Elod Biszak, executive director of the Hungarian company "Arcanum" visited the National Library
On January 30, Elod Biszak, executive director of the Hungarian "Arcanum" company, visited the National Library. During the meeting, the guest was given detailed information about the National Library and the digitization work carried out in the library. It was noted that more than 1 million resources have been independently digitized in the library since 2008. In 2020, the National Library proposed the "National electronic library in Azerbaijan" project, but due to copyright protection, this project was not implemented.
At the end of the meeting, the guest was presented with the National Library and books about Azerbaijani carpets, as well as a map of historical and cultural monuments of Azerbaijan.