Yanvarın 30-da Macarıstanın “Arcanum” firmasının icraçı direktoru Elöd Biszak Milli Kitabxanada olub. Görüş zamanı qonağa Milli Kitabxana və kitabxanada həyata keçirilən dijitallaşdırma işi haqqında ətraflı məlumat verilib. Qeyd edilib ki, kitabxanada 2008-ci ildən etibarən müstəqil şəkildə 1 milyondan artıq resurs dijitallaşdırılıb. 2020-ci ildə Milli Kitabxana “Azərbaycanda milli elektron kitabxana” layihəsini irəli sürüb, lakin müəllif hüquqlarının qorunması səbəbilə bu layihə həyata keçirilməyib.
Görüşün sonunda qonağa Milli Kitabxana və Azərbaycan xalçaları haqqında kitablar, habelə Azərbaycanın tarixi və mədəniyyət abidələrinin xəritəsi hədiyyə edilib.

Исполнительный директор венгерской компании «Арканум» Элёд Бишак посетил Национальную библиотеку
30 января исполнительный директор венгерской компании «Арканум» Элёд Бишак посетил Национальную библиотеку . В ходе встречи гостю была дана подробная информация о Национальной библиотеке и проводимых в библиотеке работах по оцифровке. Отмечено, что с 2008 года в библиотеке оцифровано более 1 млн ресурсов. В 2020 году Национальная библиотека предложила реализовать проект «Национальная электронная библиотека в Азербайджане», но из-за защиты авторских прав проект не был реализован.
В завершение встречи гостю были вручены книги «Национальная библиотека» и «Азербайджанские ковры», а также карта историко-культурных памятников Азербайджана.