Mart ayının 9-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi kitabtoplama kampaniyasına “3№-li Bakı Mətbəəsi” ASC də qoşuldu.
“3№-li Bakı Mətbəəsi” ASC Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə təşəbbüsü ilə həyata keçirilən kitabtoplama kampaniyasına dəstək verərək, nəşr etdiyi 375 nüsxə kitabını işğalından azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün hədiyyə etdi.

“Baku Printing House No. 3” OJSC also joined the book donation campaign jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Library in connection with the restoration of book collections of the libraries operating until the early 1990s in our territories which were liberated from the Armenian occupation as a result of the 44-day war by the victorious Azerbaijani Army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
Supporting the “Book Collection Campaign” jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Library of Azerbaijan, “Baku Printing House No. 3” OJSC donated 375 copies of books to the libraries in the liberated areas.