Milli Kitabxanada “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti – İlham Əliyev” adlı virtual sərgi onlayn rejimdə istifadəçilərə təqdim olunub
24-12-2021
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin doğum günüdür.
Ali Baş Komandan 2003-cü ildə ilk dəfə dövlət başçısı seçiləndə Ulu öndər Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi dövlətçilik dəyərlərini uca tutaraq bəyan etdiyi böyük hədəflərə çatmaq üçün həm beynəlxalq miqyasda, həm də ölkə daxilində ardıcıl siyasət həyata keçirib.
Cənab Prezidentimizin rəhbərliyi ilə ölkəmiz qısa müddət ərzində böyük tarixi yol qət etmiş, möhtəşəm uğurlar qazanmışdır. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu 2020-ci il sentyabrın 27-dən başlayaraq 44 gün ərzində Azərbaycan ərazilərini erməni işğalçılarından azad edib. 30 ildən sonra işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda indi üçrəngli bayrağımız dalğalanır.
Ölkəmizdə həyata keçirilən sosial siyasət hər bir vətəndaşın həyat səviyyəsinin yüksəlməsinə, Azərbaycanın sosial dövlət kimi mövqeyinin möhkəmlənməsinə xidmət edir.
Cənab İlham Əliyevin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti kimi ölkəmizin siyasi, iqtisadi və mədəni inkişafında böyük xidmətləri ölkəmizin hər bir vətəndaşı üçün qiymətlidir.
Möhtərəm Prezidentimizin 60 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Milli Kitabxanasının əməkdaşları tərəfindən “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti – İlham Əliyev” adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin çıxışları, haqqında kitablar, fotolar, dövri mətbuat səhifələrində dərc olunan məqalələr nümayiş olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/Ilham_Eliyev/index.htm linkindən istifadə edə bilərlər.
Azərbaycan Milli Kitabxanasının kollektivi xalqımızın Ümummilli lideri, Ulu öndər Heydər Əliyevin özü qədər inandığı və gələcəyinə böyük ümidlər bəslədiyi, müstəqil Azərbaycanımızı daha xoşbəxt gələcəyə inamla aparan möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyev cənablarını yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, uzun ömür və Vətən naminə xidmətlərində bundan sonra da yorulmaz fəaliyyət arzulayır.

Today is the birthday of Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.
When the Supreme Commander-in-Chief was first elected President in 2003, he pursued a consistent policy both internationally and domestically to achieve the great goals he had set, upholding the values of statehood defined by National Leader Heydar Aliyev.
Under the leadership of our President, our country has come a long way in a short period of time and achieved great success. The victorious Azerbaijani Army liberated Azerbaijani territories from Armenian occupation within 44 days starting from September 27, 2020, under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Our tricolor flag is now flying in our lands liberated after 30 years.
The social policy pursued in our country serves to improve the living standards of every citizen and strengthen Azerbaijan's position as a social state.
On the occasion of the 60th anniversary of our esteemed President, the staff of the National Library of Azerbaijan has prepared a virtual exhibition entitled “Ilham Aliyev – President of the Republic of Azerbaijan.” The virtual exhibition features Ilham Aliyev’s speeches, as well as books, photos and articles about him.
For more information about the virtual exhibition, please click on the link below: http://anl.az/el/vsb/Ilham_Eliyev/index.htm
Staff of the National Library of Azerbaijan congratulates the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev on his anniversary, and wishes him good health and long life.