Milli Kitabxanada “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti – İlham Əliyev” adlı virtual sərgi onlayn rejimdə istifadəçilərə təqdim olunub
24-12-2021
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin doğum günüdür.
Ali Baş Komandan 2003-cü ildə ilk dəfə dövlət başçısı seçiləndə Ulu öndər Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi dövlətçilik dəyərlərini uca tutaraq bəyan etdiyi böyük hədəflərə çatmaq üçün həm beynəlxalq miqyasda, həm də ölkə daxilində ardıcıl siyasət həyata keçirib.
Cənab Prezidentimizin rəhbərliyi ilə ölkəmiz qısa müddət ərzində böyük tarixi yol qət etmiş, möhtəşəm uğurlar qazanmışdır. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu 2020-ci il sentyabrın 27-dən başlayaraq 44 gün ərzində Azərbaycan ərazilərini erməni işğalçılarından azad edib. 30 ildən sonra işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda indi üçrəngli bayrağımız dalğalanır.
Ölkəmizdə həyata keçirilən sosial siyasət hər bir vətəndaşın həyat səviyyəsinin yüksəlməsinə, Azərbaycanın sosial dövlət kimi mövqeyinin möhkəmlənməsinə xidmət edir.
Cənab İlham Əliyevin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti kimi ölkəmizin siyasi, iqtisadi və mədəni inkişafında böyük xidmətləri ölkəmizin hər bir vətəndaşı üçün qiymətlidir.
Möhtərəm Prezidentimizin 60 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Milli Kitabxanasının əməkdaşları tərəfindən “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti – İlham Əliyev” adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin çıxışları, haqqında kitablar, fotolar, dövri mətbuat səhifələrində dərc olunan məqalələr nümayiş olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/Ilham_Eliyev/index.htm linkindən istifadə edə bilərlər.
Azərbaycan Milli Kitabxanasının kollektivi xalqımızın Ümummilli lideri, Ulu öndər Heydər Əliyevin özü qədər inandığı və gələcəyinə böyük ümidlər bəslədiyi, müstəqil Azərbaycanımızı daha xoşbəxt gələcəyə inamla aparan möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyev cənablarını yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, uzun ömür və Vətən naminə xidmətlərində bundan sonra da yorulmaz fəaliyyət arzulayır.

В Национальной библиотеке пользователям была представлена виртуальная выставка под названием «Президент Азербайджанской Республики - Ильхам Алиев»
24-12-2021
Сегодня день рождения Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными Силами Ильхама Алиева.
Начиная с 2003 года, с момента избрания Ильхама Алиева на пост Президента, для достижения великих целей, поставленных Общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, он проводил последовательную политику как на международном уровне, так и внутри страны.
Под руководством великого лидера Азербайджан за короткий промежуток времени прошел большой и славный исторический путь, достиг больших успехов. Начиная с 27 сентября 2020 года Азербайджанская армия во главе с Победоносным Верховным Главнокомандующим Ильхамом Алиевым за 44 дня освободила оккупированные азербайджанские территории от армянских захватчиков. Спустя 30 лет наш славный трехцветный флаг гордо развевается на освобожденных от оккупации землях.
Реализуемая в нашей стране социальная политика служит повышению уровня жизни каждого гражданина, укреплению позиций Азербайджана как социального государства.
Большие заслуги Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева в политическом, экономическом и культурном развитии нашей страны ценны для каждого гражданина.
К 60-летию со дня рождения Президента сотрудники Национальной библиотеки Азербайджана подготовили виртуальную выставку под названием «Президент Азербайджанской Республики - Ильхам Алиев». На виртуальной выставке представлены выступления Президента Ильхама Алиева, книги, фотографии и статьи, опубликованные в периодических изданиях.
Желающие ознакомиться с виртуальной выставкой могут воспользоваться ссылкой http://anl.az/el/vsb/Ilham_Eliyev/index.htm.
Коллектив Национальной библиотеки Азербайджана сердечно поздравляет Президента Ильхама Алиева с юбилеем, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и дальнейших успехов в его деятельности, направленной на процветание нашей Родины!