Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun kursantları Azərbaycan Milli Kitabxanasında olublar
Fevralın 22-də Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun Quru qoşunları, Hava hücumundan müdafiə və Hərbi dəniz qüvvələri fakültələrinin II kurs kursantları Azərbaycan Milli Kitabxanasında  olublar.
İlk öncə kursantlara Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş guşə haqqında məlumat verilib. Kursantlar kitabxananın binası, fondu, elektron kataloq, elektron kitabxanadan istifadə qaydaları haqqında məlumat alıblar. Onlar Milli Kitabxanaya üzv olaraq oxucu kartı əldə ediblər.
Kursantlar həmçinin 2023-cü il – “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində təşkil olunmuş Ümummilli Liderin həyat və fəaliyyətini əks etdirən kitab sərgisi, Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsi, Beynəlxalq əməkdaşlıq zalı, Not nəşrləri və səsyazmaları şöbələri ilə də tanış olublar.
Kursantlara rəhbərlik edən Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun mülki işçisi Məzahir Tahirov təşkilatçılığa görə Milli Kitabxananın rəhbərliyinə dərin minnətdarlığını bildirib. Sonda isə xatirə şəkli çəkilib.

Курсанты Военного института имени Гейдара Алиева посетили Национальную библиотеку Азербайджана
22 февраля курсанты 2-го курса факультетов Сухопутных войск, ПВО и Военно-морских сил Военного института имени Гейдара Алиева посетили Национальную библиотеку Азербайджана.
В первую очередь курсантов проинформировали об уголке, посвященному Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву. Их также ознакомили со зданием библиотеки, фондом, электронным каталогом и правилами пользования электронной библиотекой. Далее зарегистрировавшись, курсанты получили читательский билет Национальной библиотеки.
Курсанты также ознакомились с книжной выставкой, отражающей жизнь и деятельность Общенационального лидера, организованной в рамках 2023 года – «Года Гейдара Алиева», а также отделом редких книг и музея библиотеки, залом международного сотрудничества и отделом нотных изданий и музыкальных звукозаписей.
Руководящий курсантами Азербайджанского высшего военного института имени Гейдара Алиева Мазахир Тахиров выразил огромную благодарность руководству Национальной библиотеки за организацию мероприятия. В завершение было сделано памятное фото.