Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun kursantları Azərbaycan Milli Kitabxanasında olublar
Fevralın 22-də Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun Quru qoşunları, Hava hücumundan müdafiə və Hərbi dəniz qüvvələri fakültələrinin II kurs kursantları Azərbaycan Milli Kitabxanasında  olublar.
İlk öncə kursantlara Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş guşə haqqında məlumat verilib. Kursantlar kitabxananın binası, fondu, elektron kataloq, elektron kitabxanadan istifadə qaydaları haqqında məlumat alıblar. Onlar Milli Kitabxanaya üzv olaraq oxucu kartı əldə ediblər.
Kursantlar həmçinin 2023-cü il – “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində təşkil olunmuş Ümummilli Liderin həyat və fəaliyyətini əks etdirən kitab sərgisi, Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsi, Beynəlxalq əməkdaşlıq zalı, Not nəşrləri və səsyazmaları şöbələri ilə də tanış olublar.
Kursantlara rəhbərlik edən Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun mülki işçisi Məzahir Tahirov təşkilatçılığa görə Milli Kitabxananın rəhbərliyinə dərin minnətdarlığını bildirib. Sonda isə xatirə şəkli çəkilib.

On February 22, cadets of the 2nd year of the Faculty of Land Forces, Air Defense and Naval Forces of the Military Institute named after Heydar Aliyev visited the National Group of Azerbaijan.
First of all, the cadets were informed about the corner dedicated to the National Leader Heydar Aliyev. They also deal with the building, fund, public catalog and use of the electronic library. After registration, the cadets received a library card from the national library.
The cadets also got acquainted with the book exhibition, reflecting the life and work of the National Leader, organized in 2023 - "The Year of Heydar Aliyev", as well as the department of rare books and libraries, international cooperation and the department of musical publications and sound recording funds.
Mazahir Takhirov, the leader of the cadets of the Azerbaijan Higher Institute named after Heydar Aliyev, increased the luxurious library of the account for organizing the association. A commemorative photo was taken at the end.