2 oktyabr tarixində dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Məhəmməd Füzulinin anadan olmasının 530 illiyinə həsr olunmuş 10-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi çərçivəsində Azərbaycan Milli Kitabxanası tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” adlı virtual sərginin təqdimatı olub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 2023-cü il 25 dekabr tarixində 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Virtual sərgidə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”, COP29 Beynəlxalq Konfransı, Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin apardığı uğurlu ekoloji siyasət, yaşıl iqtisadiyyat, yaşıl inkişaf, ekologiya və davamlı inkişaf, ekologiyanın qorunması və müasir problemləri və s. haqqında Azərbaycan və xarici dillərdə məqalələr və ədəbiyyatlar nümayiş olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər https://anl.az/el/vsb/Yasil_dunya_namine/index.htm linkindən istifadə edə bilərlər.

В рамках 10-й Бакинской международной книжной выставки Национальная библиотека Азербайджана представила виртуальную выставку под названием «Год солидарности во имя зеленого мира»
02-10-2024
2 октября в рамках 10-й Бакинской международной книжной выставки, посвященной 530-летию со дня рождения великого азербайджанского поэта и мыслителя Мухаммеда Физули, Национальная библиотека Азербайджана представила виртуальную выставку под названием «Год солидарности во имя зеленого мира».
Отметим, что 25 декабря 2023 года Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев подписал Распоряжение об объявлении в Азербайджане 2024 года «Годом солидарности во имя зеленого мира».
На виртуальной выставке представлены статьи и книги на азербайджанском и иностранных языках по следующим темам: «Международная конференция COP29», «Успешная экологическая политика Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева», «Зеленая экономика», «Зеленое развитие», «Экология и устойчивое развитие», «Охрана окружающей среды и ее современные проблемы» и т.д.
Желающие ознакомиться с виртуальной выставкой могут воспользоваться ссылкой https://anl.az/el/vsb/Yasil_dunya_namine/index.htm.