Özbəkistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı Səfirliyinin nümayəndələri Milli Kitabxanada olublar
18-08-2021
Özbəkistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı Səfirliyinin birinci katibi Bahram Gaipov və Oybek Akramov Milli Kitabxananı ziyarət ediblər.
Qonaqlar “Реестр зарубежных рукописей, относящихся к Узбекистану” adlı kitabı Milli Kitabxanaya hədiyyə ediblər.
Azərbaycan ilə Özbəkistanın ortaq mədəniyyətə və ədəbiyyata sahib olması iki ölkə arasında olan dostluq əlaqələrinin daha da möhkəmləndirilməsinə, qarşılıqlı kitab, qəzet və jurnal mübadiləsinin həyata keçirilməsinə kömək edir.
Azərbaycan Milli Kitabxanası və Özbəkistan Milli Kitabxanası arasında  daim qarşılıqlı kitab mübadiləsi həyata keçirilir. Azərbaycanın mədəniyyətinə, incəsənətinə, ədəbiyyatına, tarixinə, iqtisadiyyatına dair kitablar Özbəkistan Milli Kitabxanasına göndərilir.

Представители Посольства Республики Узбекистан в Азербайджанской Республике посетили Национальную Библиотеку
18-08-2021
Первый секретарь Посольства Республики Узбекистан в Азербайджанской Республике Бахрам Гаипов и атташе Посольства Ойбек Акрамов посетили Национальную Библиотеку.
Гости передали в дар Национальной Библиотеке книгу под названием «Реестр зарубежных рукописей, относящихся к Узбекистану».
Наличие общей культуры и литературы между Азербайджаном и Узбекистаном способствует дальнейшему укреплению дружеских отношений между двумя странами, осуществлению обмена книгами, газетами и журналами.
Национальная Библиотека Азербайджана и Национальная Библиотека Узбекистана регулярно осуществляют обмен книгами. Книги по культуре, искусству, литературе, истории и экономике Азербайджана были отправлены в Национальную Библиотеку Узбекистана.