13 noyabr tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Milli Kitabxananın Elmi İşlər və Kitabxana İnformasiya Xidməti üzrə direktor müavini, əməkdar mədəniyyət işçisi Ədibə İsmayılovanın tərtib etdiyi “Azərbaycan Milli Kitabxanası” fotoalbomunun təqdimat mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov açaraq tədbir iştirakçılarını salamlamış, təqdimatı keçirilən fotoalbom haqqında qonaqlara məlumat verib. O, fotoalbomun ərsəyə gəlməsində əməyi keçən hərkəsə təşəkkürünü bildirib.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Kitab sənayesi şöbəsinin müdir Akif Marifli, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi İlqar Fəhmi və digər rəsmi qonaqlar çıxış ediblər.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycanda kitab sənayesinin inkişafında Azərbaycan Milli Kitabxanasının rolundan danışılıb. Həmçinin “Azərbaycan Milli Kitabxanası” fotoalbomunun Milli Kitabxananın 100 illik yubileyinə bir hədiyyə olduğu, bir əsrlik tarixin maraqlı anlarını özündə əks etdirən kitab olduğu vurğulanıb.

13 ноября в Бакинском Экспо центре состоялась церемония презентации фотоальбома «Азербайджанская Национальная Библиотека», подготовленного заместителем директора по научной работе и библиотечно-информационному обслуживанию Национальной Библиотеки, заслуженным деятелем культуры Адибой Исмайловой.
Со вступительной речью выступил директор Национальной Библиотеки, профессор Керим Тахиров. Он приветствовал участников мероприятия и представил информацию об издании, выразив благодарность всем, кто способствовал созданию фотоальбома.
На церемонии презентации выступили: руководитель отделом книжной индустрии Министерства Культуры Азербайджанской Республики Акиф Марифли, секретарь Союза писателей Азербайджана Ильгар Фахми и другие официальные гости.
В рамках мероприятия обсуждалась роль Национальной Библиотеки Азербайджана в развитии книжной индустрии в Азербайджане. Было также подчеркнуто, что фотоальбом «Национальная Библиотека Азербайджана» является подарком к 100-летию Национальной библиотеки; книгой, содержащей знаменательные события столетней истории.