13 noyabr tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Milli Kitabxananın Elmi İşlər və Kitabxana İnformasiya Xidməti üzrə direktor müavini, əməkdar mədəniyyət işçisi Ədibə İsmayılovanın tərtib etdiyi “Azərbaycan Milli Kitabxanası” fotoalbomunun təqdimat mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov açaraq tədbir iştirakçılarını salamlamış, təqdimatı keçirilən fotoalbom haqqında qonaqlara məlumat verib. O, fotoalbomun ərsəyə gəlməsində əməyi keçən hərkəsə təşəkkürünü bildirib.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Kitab sənayesi şöbəsinin müdir Akif Marifli, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi İlqar Fəhmi və digər rəsmi qonaqlar çıxış ediblər.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycanda kitab sənayesinin inkişafında Azərbaycan Milli Kitabxanasının rolundan danışılıb. Həmçinin “Azərbaycan Milli Kitabxanası” fotoalbomunun Milli Kitabxananın 100 illik yubileyinə bir hədiyyə olduğu, bir əsrlik tarixin maraqlı anlarını özündə əks etdirən kitab olduğu vurğulanıb.

On November 13, the presentation ceremony of the "Azerbaijan National Library" photo album compiled by Adiba Ismayilova, deputy director for Scientific Affairs and Library Information Service of the National Library, honored cultural worker, was held at the Baku Expo Center on November 13.
The director of the National Library, Professor Karim Tahirov, opened the event with an opening speech, greeted the event participants and informed the guests about the presented photo album. He thanked everyone who contributed to the creation of the photo album.
Akif Marifli, head of the book industry department of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Ilgar Fahmi, secretary of the Azerbaijan Writers' Union, and other official guests spoke.
Within the framework of the event, the role of the National Library of Azerbaijan in the development of the book industry in Azerbaijan was discussed. It was also emphasized that the "Azerbaijan National Library" photo album is a gift for the 100th anniversary of the National Library, a book that contains interesting moments of a century of history.